Zarejestruj wizytę

Pierwsza wizyta stomatologiczna dziecka tzw. adaptacyjna powinna odbyć się przed 18. miesiącem życia (maks. do 3. rż.), aby wykształcić pozytywne nastawienie do dalszej współpracy z lekarzem dentystą.

Wizyta adaptacyjna dotyczy zapoznania się z nowym miejscem, instrumentami i urządzeniami, powinna trwać ok. 15 min.

Wtedy nasi lekarze mogą poinstruować rodziców i pomóc w doborze najlepszych metod higieny jamy ustnej.

Instrukcja dotyczy również rodzaju diety oraz czasu spożywania posiłków, co może odegrać istotną rolę w ochronie zębów przed próchnicą.

„Mały pacjent” wraz z rodzicem uczy się i poznaje nowe środowisko jakim jest gabinet dentystyczny. Ta pierwsza wizyta, podobnie jak każda kolejna kontrola stanu jamy ustnej jest szczególnie ważna dla kształtowania postawy dziecka w momencie, gdyby konieczne byłoby podjęcie leczenia.

Bardzo ważne jest, aby wizyty dzieci były odbierane pozytywnie, gdyż te wczesne doświadczenia z dzieciństwa w gabinecie stomatologicznym mają duży wpływ na systematyczne uczęszczanie na wizyty kontrolne w wieku dorosłym.

Każde dziecko jest inne i zachowania dzieci w gabinecie stomatologicznym również są zróżnicowane…

Pamiętajmy, że to rodzic przekazuje dziecku właściwy model zachowania w gabinecie stomatologicznym. Przydatne mogą okazać się książeczki o gabinecie stomatologicznym, zabawa w dentystę.

Unikajmy słów: „To nie będzie bolało”, gdyż z psychologicznego punktu widzenia to jest sugestia, że będzie bolało i tu głównie są indukowane obawy czy niepokój dziecka.

Zabiegi profilaktyczne i lecznicze wykonywane u dzieci w naszym gabinecie:

  • leczenie zachowawcze zębów mlecznych oraz stałych
  • leczenie kanałowe zębów mlecznych oraz stałych
  • ekstrakcja (usunięcie) zębów mlecznych
  • profilaktyczne lakowanie bruzd
  • fluoryzacja

Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych Pacjentów na wizyty adaptacyjne!