wybielanie-zebowWybielanie zębów


Któż nie śni o lśniącym białym uśmiechu, rodem z Hollywood?  Dziś to marzenie może się spełnić dzięki pomocy stomatologa. Wybielanie zębów prowadzone w gabinecie dentystycznym jest zabiegiem bezpiecznym, efektywnym i dającym wiele satysfakcji zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi.

Do wybielania zębów żywych polecamy indywidualnie przygotowane nakładki, do których pacjent wprowadza specjalny żel i umieszcza je w jamie ustnej. W naszych placówkach dokładnie objaśniamy pacjentom sposób nakładania żelu oraz czas jego aplikacji na zęby. Po kilku aplikacjach widoczny jest efekt wybielenia. Możliwe jest rozjaśnienie zęba nawet o kilka tonów. U różnych pacjentów efekt wybielenia jest bardziej lub mniej spektakularny, gdyż zależy on od grubości szkliwa i naturalnego koloru zębiny, a także od wyjściowej barwy zęba. Trwałość efektu wybielenia zależy od nawyków higienicznych, diety oraz stosowania używek (takich jak kawa, herbata, papierosy).

Wybielanie zębów po leczeniu kanałowym jest mniej skuteczne przy stosowaniu nakładek, dlatego opracowano specjalna metodę,aby ząb wybielić “od wewnątrz”. W tej metodzie pastę wybielającą zakłada się do wnętrza zęba, a po osiągnięciu pożądanego efektu koronę zęba zamyka się wypełnieniem.