klopoty-z-dziaslamiChoroby dziąseł


Choroby dziąseł i przyzębia przebiegają bezboleśnie, a ich pierwsze oznaki (zaczerwienienie dziąseł, krwawienie podczas szczotkowania) często bywają lekceważone. Warto jednak z takimi objawami udać się do specjalisty, gdyż choroba przyzębia (zwana potocznie paradontozą) prowadzi nie tylko do nieprzyjemnego zapachu z ust, ale także w zaawansowanych przypadkach  do rozchwiania i utraty zębów, a nawet niektórych chorób ogólnoustrojowych.
 
Na szczęście wcześnie wdrożone leczenie choroby przyzębia pozwala zachować komfort i cieszyć się zdrowym uśmiechem.
 
Wśród zabiegów związanych z dziąsłami i przyzębiem, proponujemy Państwu:
  • kiretaż zamknięty i otwarty – usuwanie kamienia nazębnego oraz zakażonej tkanki z powierzchni korzeni zębów (również tej znajdującej się pod dziąsłem).
  • Sterowaną regenerację kości i tkanek miękkich (chirurgia stomatologiczna)
  • Szynowanie zębów - w celu wzmocnienia rozchwianych zębów łączymy je w jedną całość (szynujemy) przy pomocy specjalnej wzmocnionej taśmy. Dzięki temu zęby nie przemieszczają się, są stabilne i lepiej znoszą obciążenia.
  • Podcięcie wędzidełka – zabieg eliminujący negatywny wpływ pociągania dziąseł przez przerośnięte wędzidełko wargi.
 
Chorobami dziąseł i przyzębia zajmuje się lekarz periodontolog. Nie jest to jednak jedyny obszar jego zainteresowań. Zajmuje się on również leczeniem zmian na błonie śluzowej jamy ustnej. W razie potrzeby pobiera wycinek do badania histopatologicznego, by upewnić się co do rodzaju powstałej zmiany i w razie potrzeby skierować pacjenta na leczenie onkologiczne. Takie działanie umożliwia szybkie wprowadzenie koniecznej terapii i niejednokrotnie ratuje pacjentowi zdrowie, a nawet życie.