ortodoncjaOrtodoncja


Piękne, równe zęby są marzeniem wielu. Estetyczne względy nie są jednak jedynym powodem, dla którego warto rozpocząć leczenie ortodontyczne. Nieleczone wady zgryzu to utrudnienia w prawidłowej higienie jamy ustnej (niemożność dotarcia do niektórych przestrzeni zębowych), to również przeciążenie pewnych grup zębów, ich nadmierne ścieranie, a wiec niszczenie. Nieleczone wady zgryzu to wady wymowy, rozchwianie zębów (oraz ich przedwczesna utrata), zwiększone ryzyko chorób przyzębia i zmian w stawie skroniowo-żuchwowym. To także uporczywe bóle głowy, a nawet zniekształcenie rysów twarzy i przedwczesne starzenie się. Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku, choć  u dzieci i młodzieży leczeni przebiega szybciej. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia dla każdego pacjenta przygotowujemy indywidualny program leczenia wraz z kosztorysem i zakresem leczenia.

Proponujemy Państwu pełny zakres usług ortodontycznych:
  • Profilaktyka wczesnego leczenia ortodontycznego
  • Aparaty ruchome (tzw. wyjmowane) – wykonujemy je u dzieci, u których nie zakończył się proces wymiany zębów mlecznych na stałe
  • Tradycyjne aparaty stałe – po 13tym roku życia – działają na zęby z określoną siłą, przesuwając je względem siebie lub obracając wokół własnej osi. „Metalowy uśmiech” nie jest odbierany jako defekt kosmetyczny, a wręcz przeciwnie, aparaty te są bardzo popularne, a widziane w uśmiechu popularnych i lubianych postaci sceny i estrady ośmielają i zachęcają do pójścia w ich ślady.
  • Aparaty czynnościowe, które wykorzystują naturalną siłę wzrostu żuchwy i szczęki dziecka
  • Estetyczne aparaty stałe – dzięki wykorzystaniu porcelany i kryształu do produkcji zamków (elementów mocowanych na stałe do zębów) możliwe jest leczenie wad zgryzu w sposób mniej widoczny, niż w przypadku aparatów tradycyjnych.
  • Aparaty językowe (lingwalne) – są obecnie najdyskretniejszą metodą leczenia wad zgryzu, gdyż cały aparat znajduje się na wewnętrznej powierzchni zębów (od strony podniebienia i  języka). Jest to aparat najczęściej wybierany przez modelki i modeli, gdyż w ogóle nie zaburza estetyki uśmiechu. Współczesna technika umożliwia leczenie tym aparatem wielu, lecz nie wszystkich wad zgryzu, więc możliwość jego założenia powinna być rozważona dopiero po konsultacji ortodontycznej.
  • Po zdjęciu aparatu stałego trzeba utrwalić efekt prostowania zębów nosząc tzw. łuki retencyjne.
Podczas trwania leczenia i po jego zakończeniu zapewniamy opiekę ortodontyczną, aby uzyskane efekty cieszyły naszych pacjentów i nas samych przez długie lata.

ortodoncja-przed-i-po

przed, w trakcie i po